7 maja 2021
zdjęcie do artykułu niezwykłe baseny w Polsce

5 niezwykłych basenów w Polsce

Kąpiel w basenie może stać się niezapomnianym przeżyciem, jeśli wybierzemy oryginalne miejsce. Oto zestawienie 5 niezwykłych basenów znajdujących się w Polsce. Zobacz, gdzie warto pojechać, aby odpocząć w oryginalnej atmosferze.

1. Basen RiverView Wellness Centre w Warszawie

Pływanie z widokiem na Pałac Kultury i Nauki? Ten niezwykły pejzaż można podziwiać w jednym z najwyżej położonych basenów w Europie. RiverView Wellness Centre znajduje się na 43 piętrze Hotelu Intercontinental (bilet wstępu wykupić mogą wszyscy, nie tylko goście hotelowi). To również niezwykła gratka dla miłośników kina – były tu kręcone sceny do głośnego, polskiego serialu “Ślepnąc od świateł”.

TOP 5 najpiękniejszych warszawskich parków

2. Biostaw w Hotelu Dębowym Biowellness & SPA w Bielawie

Jedna z najbardziej oryginalnych pozycji w zestawieniu. Biostaw w Hotelu Dębowym to jeden z najciekawszych basenów hotelowych w kraju, w którym woda uzdatniana jest w sposób naturalny, bez pomocy chloru. Duże wrażenie robi jego kolor, otoczenie i sama lokalizacja – w samym sercu historycznego, 11-hektarowego parku. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Apiforium, saunowej strefy regeneracji i redukcji stresu, w której pierwszoplanową rolę odgrywa miód. Miejsce, które przypadnie do gustu wszystkim, którzy kochają relaks w pięknej, naturalnej scenerii.

3. Baseny termalne w Bukowinie Tatrzańskiej

W tym miejscu można poczuć się niczym we włoskich, górskich kurortach. Kompleks basenów geotermalnych jest nie tylko największym tego typu obiektem w Polsce, ale też położonym w najbardziej urokliwej lokalizacji. Zapierający dech w piersiach krajobraz najwyższych pasm górskich w kraju można obserwować z otwartego, czynnego przez cały rok basenu – temperatura wody wynosi aż 64,5° Celsjusza. Na terenie obiektu znajduje się też jeden z najnowocześniejszych w tej części Europy Aquaparków. Miejsce rekomendowane dla rodzin z dziećmi.

5 najlepszych parków dinozaurów w Polsce

4. Basen w Hotelu Przystań w Olsztynie

Niezwykły, przeszklony basen z widokiem na jezioro Ukiel – jeden z największych akwenów wodnych na Mazurach. Magiczna sceneria kojarzy się z planem filmowym kinowego hitu Dom nad jeziorem. W pobliżu znajduje się promenada, idealna na wieczorne, romantyczne spacery.

5. Basen w łódzkim Vienna House Andel’s

Kolejna propozycja dla miłośników wysokości. W łódzkim hotelu Vienna House Andel’s na ostatnim piętrze zlokalizowany jest przeszklony, modernistyczny basen z widokiem na panoramę miasta. Warto odwiedzić go szczególnie wieczorem, podczas zachodu słońca. Prawdziwie nowojorski pejzaż.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


CAPTCHA Image
Reload Image