20 czerwca 2024
zdjęcie do artykułu niezwykłe baseny w Polsce

5 niezwykłych basenów w Polsce

Kąpiel w basenie może stać się niezapomnianym przeżyciem, jeśli wybierzemy oryginalne miejsce. Oto zestawienie 5 niezwykłych basenów znajdujących się w Polsce. Zobacz, gdzie warto pojechać, aby odpocząć w oryginalnej atmosferze.

1. Basen RiverView Wellness Centre w Warszawie

Pływanie z widokiem na Pałac Kultury i Nauki? Ten niezwykły pejzaż można podziwiać w jednym z najwyżej położonych basenów w Europie. RiverView Wellness Centre znajduje się na 43 piętrze Hotelu Intercontinental (bilet wstępu wykupić mogą wszyscy, nie tylko goście hotelowi). To również niezwykła gratka dla miłośników kina – były tu kręcone sceny do głośnego, polskiego serialu “Ślepnąc od świateł”.

TOP 5 najpiękniejszych warszawskich parków

2. Biostaw w Hotelu Dębowym Biowellness & SPA w Bielawie

Jedna z najbardziej oryginalnych pozycji w zestawieniu. Biostaw w Hotelu Dębowym to jeden z najciekawszych basenów hotelowych w kraju, w którym woda uzdatniana jest w sposób naturalny, bez pomocy chloru. Duże wrażenie robi jego kolor, otoczenie i sama lokalizacja – w samym sercu historycznego, 11-hektarowego parku. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Apiforium, saunowej strefy regeneracji i redukcji stresu, w której pierwszoplanową rolę odgrywa miód. Miejsce, które przypadnie do gustu wszystkim, którzy kochają relaks w pięknej, naturalnej scenerii.

3. Baseny termalne w Bukowinie Tatrzańskiej

W tym miejscu można poczuć się niczym we włoskich, górskich kurortach. Kompleks basenów geotermalnych jest nie tylko największym tego typu obiektem w Polsce, ale też położonym w najbardziej urokliwej lokalizacji. Zapierający dech w piersiach krajobraz najwyższych pasm górskich w kraju można obserwować z otwartego, czynnego przez cały rok basenu – temperatura wody wynosi aż 64,5° Celsjusza. Na terenie obiektu znajduje się też jeden z najnowocześniejszych w tej części Europy Aquaparków. Miejsce rekomendowane dla rodzin z dziećmi.

5 najlepszych parków dinozaurów w Polsce

4. Basen w Hotelu Przystań w Olsztynie

Niezwykły, przeszklony basen z widokiem na jezioro Ukiel – jeden z największych akwenów wodnych na Mazurach. Magiczna sceneria kojarzy się z planem filmowym kinowego hitu Dom nad jeziorem. W pobliżu znajduje się promenada, idealna na wieczorne, romantyczne spacery.

5. Basen w łódzkim Vienna House Andel’s

Kolejna propozycja dla miłośników wysokości. W łódzkim hotelu Vienna House Andel’s na ostatnim piętrze zlokalizowany jest przeszklony, modernistyczny basen z widokiem na panoramę miasta. Warto odwiedzić go szczególnie wieczorem, podczas zachodu słońca. Prawdziwie nowojorski pejzaż.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz