25 maja 2024
zdjęcie do artykułu aquaparki polskie

TOP 5 najlepszych aquaparków w Polsce

Kiedy doskwiera upał, kiedy pada deszcz, kiedy mamy ochotę na odrobinę sportu, relaksu lub po prostu dobrej zabawy – wizyta w aquaparku może być doskonałą rozrywką dla całej rodziny, gdyż każdy może znaleźć tam coś wyjątkowego dla siebie. Aquaparki o już od dawna nie tylko baseny. Można w nich odpocząć i zrelaksować się, a jednocześnie sprawić maluchom prawdziwą przyjemność. Sprawdźcie, na co możecie liczyć w najciekawszych rodzinnych aquaparkach w Polsce!

Aquapark Wrocław

To miejsce cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków – odwiedza go ponad 1,5 mln osób. Wrocławski park wodny obejmuje rozbudowany kompleks basenów z różnymi atrakcjami – m.in. zjeżdżalniami, jacuzzi, sztuczną falą czy „leniwą rzeką”. Z myślą o najmłodszych wydzielono część rodzinną z brodzikiem, mniejszymi zjeżdżalniami oraz statkiem pirackim. W kompleksie znajduje się też strefa saun oraz klub fitness.

Na terenie Aquaparku Wrocław znajduje się siedem różnych zjeżdżalni. Dużą popularnością cieszą się m.in. Magic Eye (186 metrów długości), Black Hole (ponad 100 metrów) oraz multimedialna zjeżdżalnia, która w czasie zjazdu zapewnia wrażenia świetlne i dźwiękowe. Ze względu na bogactwo różnych atrakcji to jeden z najchętniej odwiedzanych aquaparków w Polsce.

5 niezwykłych basenów w Polsce

Aquapark Fala w Łodzi

To jeden z największych aquaparków w Polsce. Teren obecnego kompleksu wodnego powstał w 2008 roku w miejscu starej, łódzkiej „Fali” i ma około 10 ha powierzchni. Aquapark w Łodzi dysponuje basenami wewnętrznymi i zewnętrznymi, strefą saun, jacuzzi, dziką i spokojną „rzeką”, wodnym placem dla dzieci, a nawet plażą naturystów. Jeden z basenów został wyposażony nawet w urządzenia wytwarzające sztuczną falę. Znajduje się tutaj również jedyna w Polsce 19-metrowa zjeżdżalnia typu „kamikadze” o długości 60 metrów.

Aquapark Zakopane

To jeden z najsłynniejszych parków wodnych w Polsce. Jednym z największych atutów tego miejsca jest możliwość kąpieli połączona z podziwianiem panoramy Tatr. Wewnątrz czeka basen rekreacyjny z torami pływackimi, basen rekreacyjno-leczniczy czy basen dla dzieci. Warto skorzystać też z „dzikiej rzeki” oraz 5 wodnych zjeżdżalni – najdłuższa ma ponad 160 metrów długości. Na terenie kompleksu dostępny jest również „Świat saun” obejmująca m.in. saunę fińską, solankową, łaźnię parową oraz pokój relaksacyjny. Aquapark Zakopane dysponuje też sześcioma jacuzzi.

TOP 5 najpiękniejszych warszawskich parków

Termy Maltańskie i aquapark Poznań

To jeden z największych w Polsce parków wodnych i drugi co do wielkości ośrodek rekreacyjno-sportowy w Europie. Poznański aquapark obejmuje 16 mniejszych i większych basenów. Sporą popularnością cieszą się cztery baseny zewnętrzne z widokiem na Jezioro Maltańskie. Dla miłośników wodnych wrażeń przygotowano 13 zjeżdżalni o różnym stopniu trudności. Jest też coś dla najmłodszych – brodzik i statek piracki.

Aquapark w Sopocie

To jeden z ulubionych punktów rodzinnej rozrywki w Trójmieście. Kiedy pogoda nad Morzem Bałtyckim nie sprzyja, Aquapark Sopot jest doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. W parku wodnym znajdziemy zjeżdżalnie (typu kamikadze czy familijną), gejzery i najdłuższą „dziką rzekę” w Polsce. Z myślą o najmłodszych przygotowano basen dla dzieci oraz wodny plac zabaw. Na głównym poziomie, oprócz świetnie przygotowanego aquaparku, znajdują się również Aqua SPA, gdzie można skorzystać m.in. z różnego rodzaju saun (8 do wyboru), masaży czy zabiegów pielęgnacyjnych.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz