17 kwietnia 2024
zdjęcie do artykułu najbardziej zatłoczone wyspy świata

5 najbardziej zatłoczonych wysp świata

Ulica, którą dziennie przechodzą ponad dwa miliony ludzi. Metro, do którego pasażerowie upychani są przez specjalnych pracowników. Wyspa, na której jedyną niezabudowaną przestrzenią jest mały placyk. A na tym lista się nie kończy. Jeśli nie lubicie tłumów, podpowiadamy, których miejsc powinniście szczególnie unikać.

Stare Miasto w Lubece, Niemcy

Zajmuje powierzchnię około 1 kilometra kwadratowego, na którym mieszka obecnie ok. 12 tys. osób. Gęstość zaludnienia wynosi zatem 12 tys. osób/km kw. Ta część miasta położona jest na wyspie otoczonej rzeką Trave i kanałem Łaba-Lubeka. Wyspa ta liczy powierzchnię ponad 100 hektarów.

TOP 5 latarni morskich w Europie

Wenecja, Włochy

Jedna z największych atrakcji Włoch leży na ponad 100 wyspach i co roku przyciąga miliony turystów. Dzięki swej wspaniałej architekturze i nietypowemu położeniu miasto znalazło się na liście UNESCO. Tłumy, które o każdej porze roku zalewają ulice Wenecji to jednak nie tylko turyści, ale i mieszkańcy, których na niewielkim obszarze jest tu ok. 60 tys.

Male, Malediwy

Stolica Malediwów również jest ogromnie zatłoczona, co pokazują zdjęcia wykonane z lotu ptaka. Mieszka tu około 23 tys. osób/ km kw.

TOP 5 najstarszych miast Europy

Manhattan, USA

Najbardziej zaludniony okręg Nowego Jorku gromadzi 27 tys. osób/km kw. To właśnie tutaj znajduje się słynne Wall Street.

Ebeye, Wyspy Marshalla

Ebeye wchodzi w skład Wysp Marshalla. Gęstość zaludnienia: 41667 osób na km kw. Wyspa Ebeye jest jednak daleka od mianowana jej rajem. Mieszkańcy cierpią tu na niedostatek wody pitnej, brakuje szkół i szpitali.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz