25 maja 2024
zdjęcie do artykułu modne aranżacje kuchenne

5 najmodniejszych aranżacji kuchennych

Planujesz stworzyć swoją wymarzona kuchnię? Bez względu na to, czy chcesz ją delikatne odświeżyć, czy projektujesz od zera, warto zapoznać się z najnowszymi trendami, które królują w tym sezonie. Kuchnia stanowi zazwyczaj serce domu, więc warto urządzić ją tak, aby przede wszystkim była zgodna z twoimi indywidualnymi preferencjami. Koniecznie zobaczcie modne wykończenia, meble oraz kolory!

Turkus

Turkus powraca jako mocny akcent w kuchniach i to nie w formie ozdobnych dodatków, lecz jako pełnoprawny dekor płyt, z których można wykonać korpusy, fronty, cokoły a nawet wykorzystać jako dekor ściany między szafkami stojącymi i wiszącymi. Zgodnie z zasadą umiaru, lepiej jednak będzie go wykorzystać jako jeden z akcentów i dekor towarzyszący w połączeniu np. z porcelaną czy delikatnym, jasnym dekorem drewnopodobnym.

5 największych monopolistów świata

Szafran

Orientalna przyprawa w wersji matowej na pewno nie jest “ostra” i “nie gryzie” się z innymi kolorami. Wręcz przeciwnie, szczypta koloru ożywi wnętrze, lecz go nie zdominuje, jak w przypadku innych odcieni żółci.

Nowe mieszkania na sprzedaż w Olsztynie – sprawdź Rynek Pierwotny

Sosna bielona

Po latach mówienia o modzie na “biel” czas mówić precyzyjnie – nadal modna jest biel, lecz w połączeniu z dekorami drewna, np. takimi jak sosna bielona. Dzięki temu matowa powierzchnia i wierna usłojeniu drewna struktura frontów odchodzą od zbytnio minimalistycznych, wiejących nudą projektów.

5 największych wulkanów świata

Marmur

Choć nazwą kojarzyć się może z kościelną posadzką, teraz ma zupełnie nowe oblicze. Delikatny biało-szary dekor imituje kamień, lecz w dotyku jest ciepły jak drewno, a do tego przepięknie komponuje się zarówno z chłodnymi, jak i ciepłymi barwami: brązem, szarością, bielą, które nigdy się nie nudzą i nie wychodzą z mody.

Styl nowoczesny w kuchni – kilka przydatnych pomysłów

Ceramic rdzawy

Brąz i jego odcienie są uniwersalne i ponadczasowe! Prestiżowy dekor inspirowany rysunkiem naturalnego marmuru w odcieniu rudo-brązowym sprawdzi się zarówno w nowoczesnych loftach, jak i we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym. Dzięki temu, że dekory imitujące marmur są lżejsze niż ich kamienny odpowiednik, można je stosować nie tylko na blatach, ale również na powierzchniach pionowych, tworząc niezwykłe aranżacje – np. z dekorem w odcieniu wanilii.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz