20 czerwca 2024
zdjęcie do artykułu najpiękniejsze plaże świata

5 najpiękniejszych plaż świata

Są na świecie plaże kultowe (co często oznacza zatłoczone), dzikie i tajemnicze (jak w Kornwalii, gdy Morze Celtyckie odsłania porośnięte glonami kamienie) i te z białym piaskiem rodem z katalogu. Czy któreś z nich są lepsze, któreś zbyt trywialne? Możliwe, ale i tak warto zobaczyć je wszystkie z różnych powodów.

Aruba, Antyle Holenderskie

Jeśli szukasz plaż to znalazłeś się w odpowiednim miejscu. Położone nieopodal wybrzeża Wenezueli plaże Aruby są jak żywcem wyciągnięte z folderów podróżniczych. Eagle, Mangel Halto, Santo Largo… do wyboru, do koloru.

5 najpiękniejszych szlaków górskich w Polsce

Bora Bora, Polinezja Francuska

Już sama Polinezja przywołuje na myśl egzotyczny, bezludny raj rodem z przygód Robinsona: niezmiennie słoneczna pogoda, piasek gładki i miękki jak pupka niemowlaka i niemożliwie turkusowa woda. Bora Bora to jedna z grup plamek na mapie Pacyfiku nazwanych Polinezją Francuską.

Zatoka Świń, Brazylia

Zapomnij o Copacabana. Brazylia mogłaby spokojnie wystawić kilku kandydatów do miana najpiękniejszej plaży na świecie. Jednym z nich jest Zatoka Świń na wyspie Fernando de Noronha.

Lanikai Beach, Hawaje

Wielbiciele piętnastometrowych fal wybierają północne wybrzeże Oahu, ale pasjonaci plażowania wolą małą Lanikai Beach. Pobrodź chwilę w czyściutkiej wodzie Pacyfiku, a być może natkniesz się na robiące to samo żółwie.

TOP 5 najsłynniejszych muzeów świata

La Digue, Seszele

Dla wielu Seszele to idealny kierunku na podróż poślubną (na przykład dla księcia Williama i księżnej Kate, którzy spędzili tu miesiąc miodowy). Wszystkie wyspy od Bird Island po Praslin mają pierwszej klasy plaże, ale nasza ulubioną jest La Digue – Anse Source d’Argent – spełnienie marzeń nowożeńców.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz