25 maja 2024
zdjęcie do artykułu najpiękniejsze szlaki górskie Polska

5 najpiękniejszych szlaków górskich w Polsce

Majestat gór zachwyca ludzi od zarania dziejów i wcale nie trzeba daleko szukać, żeby przeżyć wspaniałą górską przygodę. Najpiękniejsze szlaki górskie w Polsce niczym nie ustępują szlakom w innych częściach świata. Sprawdź, które szlaki warto przejść. 

Orla Perć

Chyba najsłynniejszym i jednym z najpiękniejszych, ale jednocześnie i najgroźniejszym szlakiem w Polsce jest Orla Perć. Ta typowo wysokogórska ścieżka, której przejście w całości zajmuje ponad 6 godzin (a trzeba jeszcze doliczyć czas na dojście i zejście z grani), od ponad 100 lat przyciąga turystów spragnionych mocnych wrażeń i wspaniałej górskiej scenerii.

Giewont

Innym słynnym szczytem Tatr, jest sterczący nad Zakopanem Giewont – i mimo, że czasami bywa tu tłocznie, nie zmienia to faktu, że zdobycie tego wierzchołka to jedna z najładniejszych wycieczek tatrzańskich. Polecamy zwłaszcza nieforsowną turę z Kasprowego przez Czerwone Wierchy – cała trasa, z zejściem do Kuźnic nie zabierze więcej niż 6 godzin.

TOP 5 najsłynniejszych muzeów świata

Rysy

Zasłużoną sławą cieszy się wśród turystów wycieczka na najwyższy szczyt Polski – Rysy. Jest to bowiem jeden z najlepszych w całych Tatrach punktów widokowych. Trzeba przy tym pamiętać, że jest to trasa dość wyczerpująca – od Morskiego Oka na szczyt idzie się ponad 3 godziny pokonując ponad 1000 metrów różnicy wysokości.

Trzy Korony

Trzy Korony są wyjątkowym miejscem na mapie Polski – to nie tylko atrakcja turystyczna, ale także siedlisko rzadko spotykanych zwierząt i miejsce występowania zagrożonych roślin. Można tam dotrzeć o każdej porze roku, choć szlaki turystyczne prowadzące na szczyt często mogą być problematyczne dla osób źle przygotowanych lub niewprawionych.

5 najważniejszych portów morskich świata

Sokolica

Niesamowicie spektakularnym pienińskim szczytem jest Sokolica. Widok na przełom Dunajca, który płynie pod 300-metrową skalną ścianą należy do klasycznych, podobnie jak fotka z najsłynniejszym chyba drzewem w Polsce (niestety sosna niedawno została uszkodzona podczas akcji ratowniczej z udziałem śmigłowca…). Wycieczka na Sokolicę z Krościenka zajmuje ok. 3-4 godzin.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz