16 września 2024
zdjęcie do artykułu 5 powodów żeby zamieszkać w łodzi

5 powodów, dla których warto zamieszkać w Łodzi

Chcesz kupić mieszkanie w Warszawie, jednak przeszkodę stanowią wysokie ceny nieruchomości? Nie chcesz przepłacać za metr kwadratowy, jednak zależy Ci na stosunkowo dobrym dojeździe do stolicy? Zamieszkaj w Łodzi. W tym artykule dowiesz się, dlaczego przeprowadzka do łódzkiego to dobre rozwiązanie.

Z każdym kolejnym rokiem do Warszawy przyjeżdża coraz więcej osób. Stolica jest nie tylko największą i najszybciej rozwijającą się aglomeracją w Polsce, ale również centralnym ośrodkiem administracyjnym, biznesowym, gospodarczym i politycznym. To w Warszawie znajdują się siedziby władz i najważniejszych urzędów państwowych. Uczelnie wyższe przyciągają studentów z całego kraju, a korporacje zatrudniają licznych specjalistów. Stolica wciąż uważana jest za atrakcyjne miejsce do zamieszkania. Jednak przeszkodę mogą stanowić ceny nieruchomości, które są najwyższe w całej Polsce. Nie każdy może pozwolić sobie na zakup własnego M w stolicy, dlatego warto rozważyć również inne możliwości. Jedną z nich jest Łódź. 

Lokalizacja

Położenie w komunikacyjnym centrum Polski to największy atut Łodzi. Bliskość autostrad (A1, A2), dróg ekspresowych (S8, S14) i krajowych (DK14, DK72) gwarantuje sprawną komunikację pomiędzy największymi miastami. Zależy Ci na dobrym dojeździe do Warszawy? Nie chcesz marnować czasu na wielogodzinną podróż? Nie musisz się martwić. Dzięki modernizacji linii kolejowej znacznie skrócił się czas przejazdu do stolicy. Najszybszy pociąg pokonuje trasę w niecałą godzinę, jednak standardowo podróż trwa zwykle półtorej godziny. Dla porównania, Warszawiacy mieszkający w dzielnicach położonych na obrzeżach miasta (Bielany, Białołęka) pokonują drogę do Śródmieścia w podobnym przedziale czasowym, w zależności od pory dnia i rodzaju komunikacji. 

Tanie mieszkania

Przerażają cię ceny w stolicy? Nic dziwnego. Warszawskie nieruchomości – zwłaszcza te zlokalizowane w najbardziej pożądanych dzielnicach – są drogie. Nierzadko, w cenie 2-3 pokojowego mieszkania na Mokotowie czy Ochocie, możesz kupić atrakcyjny segment w Łodzi. Ceny w stolicy dochodzą nawet do 49 092 zł/mkw – zależnie od metrażu, lokalizacji, standardu wykończenia. Podczas gdy w województwie łódzkim , średnia cena za metr kwadratowy wynosi 5891,49 zł. Wniosek? Wybierając mieszkanie w Łodzi , oszczędzasz nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.


Płytki gresowe czy kostka brukowa – co wybrać do ogrodu?

Rewitalizacja

Łódź powoli odzyskuje utracony przed wiekami blask. Projekt odnowy kamienic i dworców, modernizacja linii kolejowych – to tylko niektóre czynniki, dzięki którym miasto zyskuje na znaczeniu, również na arenie międzynarodowej. Niegdyś kojarzone wyłącznie z przemysłem włókienniczym, dziś przekształca się w centrum biznesu i nowych technologii. Swoje siedziby mają tu najważniejsze korporacje (Philips, Fujitsu, Nordea) i – co potwierdzają statystyki – coraz więcej firm jest zainteresowanych kupnem i wynajmem powierzchni biurowych.

Miasto tętniące życiem

Obawiasz się przeprowadzki do Łodzi z uwagi na brak “miejskiego stylu życia” i wszystkich aspektów z nim związanych? Nic bardziej mylnego. Łódź to miasto, w którym ciągle coś się dzieje. Regularnie odbywają się tu festiwale, m.in. Impact Festival, Łódź Biennale, Se-Ma-For Film Festival, a także modowy Fashion Week Poland. Muzea i galerie sztuki udostępniają swoje zbiory dla zwiedzających. Kina i teatry oferują przegląd nowości artystycznych, a liczne kawiarnie skłaniają do miłych spotkań towarzyskich. Dodatkowo, bliskość placówek administracyjnych, handlowych, oświatowych, rekreacyjnych oraz zdrowotnych sprawia, że Łódź postrzegana jest jako komfortowe miejsce do zamieszkania.

Planujesz przeprowadzkę? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak zrobić to szybko i prosto.

Duopolis, czyli wizja przyszłości

O wdrożeniu koncepcji metropolii składającej się z dwóch miast – Warszawy i Łodzi – mówi się od dawna. Połączeniu aglomeracji sprzyja niedawna uchwała rządu o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego, mającego powstać na węźle komunikacyjnym między miastami. Według prognoz, lotnisko stanie się potężnym impulsem inwestycyjnym w obu regionach. Planowane jest m.in. stworzenie sieci atrakcyjnych czasowo połączeń z największymi aglomeracjami w Polsce, utworzenie centrum kongresowego dla Europy Środkowo-Wschodniej, parków technologicznych i ośrodków badawczo-rozwojowych.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz