20 czerwca 2024
Zdjęcie do artykułu kot w kawalerce

Kot w kawalerce – jak zorganizować mu przestrzeń?

Oto bohater naszej opowieści – kot w wielkim mieście, ale w małym mieszkaniu. Jedną łapą w dżungli, drugą w Twojej kawalerce (zobacz ofertę na Gethome.pl). Jak stworzyć mu komfortowe warunki do życia operując na niewielkiej przestrzeni? Innymi słowy – jak “skotyfikować” Wasz wspólny dom?

Podłoga to lawa!

Zastąp tradycyjną meblościankę rozmieszczonymi na ścianie półkami. W ten sposób optycznie powiększysz pomieszczenie, a Jego Puszysta Mość będzie mógł się przechadzać na wysokości, obserwując swoje królestwo. Nadziemna sceneria stwarza również kotu możliwość ucieczki, gdy coś go zaniepokoi. Jesteś fanem DYI i lubisz otaczać się własnoręcznie wytworzonymi przedmiotami? Wykorzystaj do tego celu drewniane skrzynki i opracuj swoją własną ścienną aranżację.

Szukasz komfortowej budy dla psa? Sprawdź, na co zwracać uwagę.

Nie tylko kocimiętka

Przemów do instynktu drapieżcy swojego pupila, inwestując w rośliny, które pozwolą mu poczuć się jak na przechadzce w ogrodzie. Być może rozważysz modny ostatnio trend urban jungle? Odrobina dzikiej natury w mieszkaniu nada wnętrzom charakteru, poprawi Ci nastrój, a Twój kot będzie z przyjemnością eksplorował nowe terytorium łowieckie – pamiętaj tylko, aby wybrane przez Ciebie gatunki były bezpieczne dla zwierzęcia. Do takich roślin należą nefrolepis, begonia albo bambus doniczkowy.

Czym jest TBS? odpowiadamy na https://wpu24.pl/pl/651_materialy_partnera/7399_czym-jest-tbs.html

Koci Netflix

Obserwowanie rzeczywistości na zewnątrz jest jak Saturday Night Live dla Twojego kota. Przystosowanie parapetu do jego potrzeb nie będzie trudne – wystarczy miękkie legowisko z koca i doniczka z kocią trawą, a zapewnisz małemu tygrysowi stymulującą zmysły rozrywkę. Masz ochotę na relaks? Dołącz do niego z kubkiem herbaty i ulubioną książką – urządzenie siedziska na parapecie pozwoli Ci wykorzystać do maksimum ograniczoną powierzchnię pomieszczenia.

Perfekcyjny manicure

Ostrzenie pazurów jest jedną z najważniejszych kocich potrzeb. Jeżeli nie zapewnisz zwierzakowi takiej możliwości, sam się o nią zatroszczy, a wtedy ofiarą padnie Twoja skórzana kanapa. Zatem zaopatrz się w drapak. Na szczęście nie musi on być kosztowną, wielopiętrową instalacją na miarę wieży Eiffla – wystarczy płaska powierzchnia pokryta sizalem. W prosty sposób zamontujesz ją na ścianie, powiesisz na meblu lub w miejscu, gdzie Twój kot lubi rozprostowywać pazurki. Kształt takiego drapaka zależy jedynie od Ciebie – przy odrobinie kreatywności może on stanowić również atrakcyjną  dekorację.


Oceń ten artykuł!

One thought on “Kot w kawalerce – jak zorganizować mu przestrzeń?

Dodaj komentarz