20 czerwca 2024
zdjęcie do artykułu jaka rasa psa do mieszkania

5 ras psów, które odnajdą się w mieszkaniu w bloku

Wybierając psa do mieszkania w bloku, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Bardzo dużo psów nie nadaje się do trzymania w zamkniętych pomieszczeniach, potrzebują ruchu i świeżego powietrza. Jednak istnieją rasy, które doskonale radzą sobie w mieście, a życie w małym mieszkaniu nie jest dla nich utrapieniem. Zobacz, jakie rasy najlepiej radzą sobie z życiem w bloku.

Buldog francuski

Buldog francuski czyli typowy psi „leniwiec”. Ta rasa nie lubi się męczyć, buldogi francuskie wolą sobie spokojnie poleżeć na kanapie i obserwować otoczenie. Nie lubią też długich spacerów. Niejednokrotnie gdy już nie mają siły iść dalej, kładą się na ziemi i czekają aż właściciel zaniesie je do domu. Nie są też zbyt skłonne do zabaw, nawet z innymi psami. Wolą stać spokojnie obok swojego właściciela niż ganiać za piłką. Dużą zaletą tej rasy jest jej wesoły charakter. Ten pies na pewno przysporzy wam wiele powodów do uśmiechu. Ponadto buldogi szybko przyzwyczają się do zmiennych warunków życiowych. 

5 popularnych trendów wśród nabywców mieszkań

Owczarek szkocki

Owczarki szkockie collie to niesamowicie inteligentne czworonogi, które uwielbiają współpracować z człowiekiem i realizować wydawane przez niego komendy. Szybko i chętnie się uczą – lubią sprawiać radość swojemu opiekunowi. Z natury są bardzo żywe, energiczne, ale też przyjacielskie. Mogą mieszkać w bloku, o ile właściciel nie zaniedba codziennych spacerów. Przynajmniej jeden spacer w ciągu doby powinien być dłuższy i trwać ok. godziny. Collie będą doskonałymi towarzyszami dla osób starszych, które chcą dbać o formę fizyczną i mają czas na codzienne spacery.

Maltańczyk

Kolejny mały piesek do mieszkania w bloku to maltańczyk. O wiele bardziej aktywny od poprzednika, ale nadal idealny dla rodzin z dziećmi i osób starszych, cechujących się raczej średnią aktywnością. Jest psiakiem bardzo towarzyskim, zrównoważonym i spokojnym – o ile od pierwszych tygodni życia jest właściwie socjalizowany i szkolony. „Haczyk” polega na tym, że maltańczyki to czworonogi hałaśliwe. Lepiej więc nie zostawiać pupila samego w domu na długie godziny – sąsiedzi mogą nie być zachwyceni.

W Gdańsku powstaje coraz więcej luksusowych apartamentów

Mops

Mops to świetny piesek do bloku, ale pod warunkiem – jak wyżej – że nie będzie skazany na długie godziny samotności, bowiem może wówczas uporczywą wokalizacją okazywać swoją frustrację. To typowy pies do towarzystwa, który źle znosi samotność – musi mieć swojego opiekuna zawsze blisko siebie. Nie jest szczególnie aktywny, uwielbia pieszczoty, a jego pielęgnacja jest bardzo łatwa.

Chihuahua

Najmniejszy pies świata, dla którego nawet niewielka kawalerka będzie odpowiednia. Występuje w dwóch odmianach: krótko- i długowłosej. Chihuahua to bystry pies, który chętnie się uczy. Pobudliwość i żywe reakcje na bodźce powodują, że może być hałaśliwy, dlatego od szczenięcia należy pracować nad ograniczeniem szczekliwości. Ze względu na niewielkie rozmiary chihuahua nie nadaje się na towarzysza zabaw małych dzieci, które przypadkiem mogą mu zrobić krzywdę.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz