14 kwietnia 2024
zdjęcie do artykułu ekoturyści na wakacjach

Ekoturyści na wakacjach – 5 najlepszych lokalizacji w Polsce

Turystyka ekologiczna to nie tylko moda, ale przede wszystkim styl życia. Jest to synonim troski o środowisko naturalne, szacunku dla przyrody, potrzebą obcowania z naturą, podziwiania jej barw i krajobrazów, odkrywania tradycji i historii, oddychania czystym powietrzem, pragnieniem ciszy i spokoju.

Sucholand

Leśna miejscówka 12 km od Kielc, otoczona dwoma hektarami lasu. Są jeziora, 100-letnie drzewa, kompletnie pojechane żabie koncerty, króliczki hasające po polach na dopchnięcie wrażenia, że oto znaleźliśmy się w przyrodniczym raju. A w nim trzy domki z bali, zmajstrowane przez górali i pływające tarasy, gdzie świetnie smakuje śniadanie z kawą z okazji wschodu słońca i kolacja z winem z okazji zachodu. Jest to miejsce idealne i wymarzone dla osób, chcących zrelaksować się na łonie natury, które cenią sobie spokój, ciszę, lubią przebywać na świeżym powietrzu, wsłuchiwać się w śpiew ptaków, szum drzew czy rechot żab.

TOP 5 najpiękniejszych wodospadów świata

Folwark Wąsowo

Dziewiętnastowieczny Folwark powstał dzięki pasji jednego człowieka – Richarda von Hardta, który zrealizował swoją wizję stworzenia unikatowego i najnowocześniejszego w Europie gospodarstwa. W Folwarku powąchasz aromatyczne zioła w ogrodzie, posmakujesz naszych dań, obejrzysz wspaniałą architekturę, wyjdziesz o poranku boso na trawę, popijając aromatyczną kawę, obserwując jak natura budzi się do życia, posłuchasz śpiewu ptaków. Odpoczniesz jak nigdzie indziej.

Górna Chata

Górna Chata to rodzinna posiadłość agroturystyczna, osadzona na samotnej polanie pomiędzy gorczańskimi szczytami. Znajdziesz tutaj pracownię tradycyjnego rękodzieła regionalnego, a także dom dla ponad 20 kózek – gatunku Kozy Karpackiej zagrożonego wyginięciem. Jeśli kochasz góry, lasy, doliny, wspaniałe górskie potoki, czyste powietrze i pragniesz odpocząć od miejskiego zgiełku – to zdecydowanie miejsce dla Ciebie.

5 najbardziej inteligentnych miast świata

Glendoria

Położona w województwie warmińsko-mazurskim, nieopodal Olsztyna – Glendoria oferuje swoim gościom naturę na wyciągnięcie ręki, nieograniczoną przestrzeń, leśne jeziorko, pachnące ziołami łąki, a oprócz tego wybitna kuchnia, wspaniałe apartamenty, SPA w środku lasu, basen i prywatną plażę. Jeśli marzysz o odrobinie luksusu na łące – Glendoria z pewnością ci go zapewni.

W drzewach

W drzewach to pensjonat zawieszony kilka metrów nad ziemią. Jest miejscem, w którym spełniają się marzenia o domku na drzewie – czas zdaje się cofać, a problemy nie mają wstępu. W drzewach to luksusowe apartamenty położone na drzewach w nałęczowskich wąwozach – pensjonat jedyny w swoim rodzaju. Przebywając wśród koron drzew – możesz odkryć na nowo zamknięte w sobie dziecko.

Przeczytaj także: Q&A Sri Lanka, Wasze pytania

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz