24 lutego 2024
zdjęcie do artykułu mieszkanie w Bydgoszczy

Gdzie kupić mieszkanie w Bydgoszczy?

Zakup mieszkania w Bydgoszczy ma wiele zalet. Przede wszystkim otrzymujemy lokal w nowym budownictwie – mamy więc zapewnione pewne standardy: mogą to być podziemny garaż czy też zamknięty teren z placem zabaw. Ponadto nowopowstałe osiedla zazwyczaj wyróżnia spójna, nowoczesna architektura – wszystko to daje poczucie prestiżu oraz satysfakcji.

Bydgoszcz przez długi czas uchodziła za miasto przemysłowe, ale to nie znaczy, że nie ma w nim miejsca na kulturę. Miasto może się pochwalić wieloma ciekawymi placówkami, w tym Muzeum Mydła i Historii Brudu. Każdego roku w Bydgoszczy odbywa się prawie sto imprez kulturalnych, w tym słynny Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana Paderewskiego. Bez problemu można się też zrelaksować na łonie natury. Pierwszy na myśl przychodzi Myślęcinek – największy polski park miejski, prócz tego kajaki na Brdzie, piękne lasy w bliskim sąsiedztwie miasta i mnóstwo malowniczych ścieżek rowerowych.

Popyt na mieszkania nadal rośnie – dowiedz się więcej

Bydgoszcz wciąż się rozrasta i zmienia, zmieniają się też osiedla i dzielnice miasta. Mieszkańcy mogą korzystać z dobrodziejstw BBO, w ramach tego projektu na osiedlach powstają plenerowe siłownie, place zabaw, remontowane są chodniki, parkingi, montowane jest oświetlenie. Jednym słowem – mieszka nam się coraz lepiej. A jakie osiedla uznawane są za najlepsze?

Czyżkówko to jedno z najchętniej zamieszkiwanych przez bydgoszczan osiedli. To, co wyróżnia go na tle innych to przede wszystkim cisza i spokój. Doskonale odpoczniemy tutaj po ciężkim dniu w pracy. Osiedle położone jest w zachodniej części miasta i to właśnie swoją doskonałą lokalizacją przyciąga najczęściej tutaj rodziny z dziećmi. W pobliżu znajdziemy przystanki autobusowe, dlatego dojazd do centrum nie jest utrudnieniem. Czyżkówko to osiedle, które także dynamicznie się rozwija i warto poszukać tutaj mieszkania w Bydgoszczy. Niedawno powstały ścieżki rowery, modernizowane są place zabaw, drogi, skrzyżowania i inne obiekty użytkowe.

Czy warto się przeprowadzić do Białegostoku?

Osiedle Leśne jak sama nazwa mówi, otoczone jest wieloma leśnymi terenami. Znajdziemy tam wiele znanych parków, m.in. Wincentego Witosa czy Załuskiego. Leśne znajduje się w północnej części Bydgoszczy i jest najczęściej wybierane przez rodziny z dziećmi. Nie tylko mamy gwarantowaną ciszę, lecz także mnóstwo zielonych terenów wokoło, dzięki czemu jest gdzie wyjść na spacer z dzieckiem, pojeździć na rowerze czy pobiegać. Blisko znajdują się także szkoły. Co ciekawe, kiedyś osiedle to zamieszkiwane było przez Zbigniewa Bońka, Radosława Sikorskiego i Wojciecha Gryniewicza.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz