20 czerwca 2024
zdjęcie do artykułu gdzie zamieszkać w Krakowie

Gdzie zamieszkać w Krakowie?

Kraków to miasto na południu Polski cieszące się wyjątkowym zainteresowaniem zarówno pod względem osiedlenia się na stałe, samego studiowania jak i zwiedzania jego atrakcji turystycznych. Położenie Krakowa sprawia, że co roku odwiedza je miliony turystów, ale także coraz więcej osób decyduje się na zamieszkanie w Grodzie Kraka.

Ze względu na swoje walory Kraków cieszy się ogromną popularnością wśród turystów, ale ma wiele do zaoferowania także swoim mieszkańcom. W mieście wciąż powstają nowe osiedla dostosowane do wymagań współczesnych ludzi. Kraków to również świetna komunikacja – sprawnie funkcjonuje tu rozwinięta sieć tramwajowa oraz autobusowa. Miasto jest także przyjazne rowerzystom. Mogą oni korzystać z ponad 220 kilometrów ścieżek rowerowych. Z kolei piesi znajdą tu wyjątkowo urokliwe miejsca do spacerów – chociażby Planty wokół Rynku czy Bulwary Wiślane. W mieście funkcjonują również jedne z lepszych szpitali i przychodni w kraju, dzięki czemu wszyscy mogą czuć się tu bezpiecznie.

Stolica Małopolski jest atrakcyjna nie tylko dla turystów, także dla żaków. Mieszkanie dla studenta w Krakowie – jaką dzielnicę wybrać? Sprawdź!

W jakich dzielnicach szukać mieszkania?

Bez wątpienia była stolica Polski ma wiele do zaoferowania każdemu, kto ją odwiedza. Bardzo dynamicznie rozwijający się rynek pracy oraz sama płaca porównywalna do tej w Warszawie sprawia, że coraz więcej osób szuka zatrudnienia właśnie tam. Zakup mieszkania w Krakowie to niebywale korzystna inwestycja, jako że ceny nieruchomości w nim ciągle rosną. Rozglądanie się za ewentualnym mieszkaniem powinno rozpocząć się przede wszystkim od dzielnicy, w jakiej najchętniej chcielibyśmy zamieszkać.

Bloki z wielkiej płyty mają przed sobą przyszłość – dowiedz się więcej

Według Głównego Urzędu Statystycznego i jego rankingu najchętniej wybieranych dzielnic do mieszkania, dobrą opcją jest wybranie Czyżyny bądź Nowej Huty. Wskaźniki popełnianych przestępstw są tam najniższe, ponadto te dwie dzielnice cechują się tym, że zamieszkuje je bardzo dużo młodych rodzin z dziećmi, co z pewnością sprzyja spokojnemu rytmowi życia i bezpieczeństwu. Ponadto w tej okolicy znajduje się wiele obiektów sportowych, przedszkoli czy placów zabaw, więc osoby planujące rodzinę z pewnością mogłyby wziąć to pod uwagę.

Czy warto zamieszkać na Podgórzu Duchackim? Dowiedz się więcej o dzielnicy.

Jeśli jednak to rozwój i mieszkanie w dobrze prosperującej dzielnicy jest priorytetem, warto wybrać Dębniki. To tutaj swoją siedzibę znalazło wiele międzynarodowych korporacji – Krakowski Park Technologiczny, z takimi firmami jak Nokia czy Shell, zapewnia pracę wielu absolwentom i studentom. Na Ruczaju znajduje się także kampus najstarszej uczelni w Polsce Uniwersytetu Jagiellońskiego. Warto mieć także na uwadze bliskość wielu terenów rekreacyjnych w tej dzielnicy, co sprawia, że z jej uroków chętnie korzystają nie tylko studenci, ale i całe rodziny. Można tu zaobserwować całe mnóstwo nowych deweloperskich inwestycji, dzięki czemu wybór mieszkań jest bardzo duży. Ponadto potencjał w tej dzielnicy widzą również inwestorzy różnych firm, którzy chętnie osiadają w tych rejonach. Z czasem mieszkanie zakupione w tej dzielnicy może nawet podwoić swoją wartość.

Gdzie kupić mieszkanie w Bydgoszczy?

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz