20 czerwca 2024
zdjęcie do artykułu prowadzenie firmy za granicą

TOP 5 krajów, w których najlepiej prowadzić biznes

Lokalizacja jest kluczowym czynnikiem, kiedy w grę wchodzi odniesienie sukcesu w biznesie – zwłaszcza w obecnej, trudnej sytuacji gospodarczej. Aby dać sobie najlepszą szansę na odniesienie sukcesu nasza firma powinna zostać otworzona w kraju o dobrej infrastrukturze, niskich podatkach, dobrej polityce gospodarczej itd.

1. Irlandia.
Jeszcze kilka lat temu Irlandia została dotknięta poważnym kryzysem gospodarczym, przez co kraj stał na granicy bankructwa. Chociaż pamięć o kryzysie nie umarła, to gospodarka na pewno się odradza. Dziś kraj jest uznawany za najlepsze miejsce do prowadzenia biznesu, a to wszystko dzięki niskim obciążeniom podatkowym, ochronie inwestorów i dużej wolności gospodarczej. Na dodatek nie brakuje tu wykształconych pracowników, dlatego Google, Facebook, Twitter i LinkedIn wybrały Dublin na swoją europejską centralę.

TOP 5 najdroższych ulic świata

2. Nowa Zelandia.
W poprzednim zestawieniu to właśnie Nowa Zelandia zajmowała pierwsze miejsce na liście najlepszych krajów do prowadzenia biznesu, jednak w tym roku została przegoniona przez Irlandię, która skoczyła z miejsca szóstego na pierwsze. Nowa Zelandia została najwyżej oceniona w takich kategoriach jak: wolność osobista i ochrona inwestorów. Poza tym kraj może się pochwalić bardzo małą biurokracją i korupcją. Dzięki temu już w zeszłym roku gospodarka kraju rozwijała się w tempie 2,5% rocznie.

Czy zakup nieruchomości za granicą jest dobrą inwestycją? Przeczytaj artykuł.

3. Hongkong.
Hongkong po raz kolejny zajmuje trzecie miejsce na liście najlepszych miejsc do prowadzenia firmy. Chociaż w ostatnim czasie wzrost gospodarczy Hongkongu zwolnił, to gospodarka nadal rosła w tempie około 1,4% rocznie. Według Forbes Hongkong ma wiele do powiedzenia jeżeli w grę wchodzi ochrona inwestorów, wolność handlu, niskie obciążenia podatkowe i niewielka biurokracja. Poza tym stawka celna w Hongkongu wynosi 0% i jest bardzo mało barier dla inwestycji zagranicznych.

5 najbogatszych fundacji charytatywnych świata

4. Dania.
Dania zawdzięcza wysokie miejsce na tej liście przede wszystkim niskim obciążeniom podatkowym i znikomej korupcji. Poza tym Dania ma bardzo dobrze wykształconych pracowników, a kraj może się pochwalić jednym z najwyższych na świecie PKB na mieszkańca. Dania jest bardzo otwarta na globalny handel i międzynarodowe inwestycje. Rozpoczęcie działalności gospodarczej wymaga tylko czterech kroków oraz minimalnego nakładu finansowego.

Nowe mieszkania w Gdyni – sprawdź Rynek Pierwotny

5. Szwecja.
Chociaż wymagania licencyjne mogą być kosztowne i czasochłonne, to założenie firmy w Szwecji jest stosunkowo proste. Szwecja jest jednym z najprzyjaźniejszych państw kiedy w grę wchodzi prowadzenie biznesu. Kraj jest wysoko oceniany w takich kategoriach jak technologia i innowacja. Poza tym Szwecja niedawno osiągnęła najlepszy wynik w historii w wolności gospodarczej, wg Indeksu Wolności Gospodarczej 2014. Na koniec warto dodać, że Szwecja jest ceniona za wykształconych pracowników.

Inwestycja w nieruchomości to dobry pomysł na dodatkowy zysk. Znajdź apartament inwestycyjny w Poznaniu na portalu Rynek Pierwotny.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz