17 kwietnia 2024
zdjęcie do artykułu najdroższe ulice świata

TOP 5 najdroższych ulic świata

Czym charakteryzują się najdroższe ulice świata? Czystością, bliskością piaszczystych plaż lub gór, spektakularnymi widokami, butikami, eleganckimi sklepami a może luksusowymi restauracjami i bliskością największych atrakcji miasta? Z pewnością najdroższe ulice świata posiadają te i wiele innych atutów. Te ulice mogą być domem dla najbogatszych ludzi, miejscem w którym znajdziemy marki o światowej renomie lub wysokiej klasy zakwaterowanie dla turystów. Poniżej znajdziecie listę dziesięciu najdroższych ulic świata.

1. Pollock’s Path, Hongkong: 120 000 dolarów za m2.
Najdroższą ulicą na świecie – ze wspaniałym widokiem na Victoria Harbour, Hongkong i panoramę miasta – jest Pollock’s Path. Apartamenty na tej ulicy wyceniane są przynajmniej na 120 tysięcy dolarów. Jako, że o działkę w tej okolicy bardzo trudno, ceny lokali na rynku wtórnym mogą być jeszcze większe. W 2011 roku padł tu rekord, bowiem apartament nr 10 sprzedano za 103 miliony dolarów! Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój Hongkongu i ograniczoną przestrzeń miasta ceny powinny tu stale rosnąć, wiec nabywca na pewno nie straci.

5 najbogatszych fundacji charytatywnych świata

2. Kensington Palace Gardens, Londyn: 107 000 dolarów za m2.
Kensington Palace Gardens to zadrzewiona aleja o długości niespełna jednego kilometra, uważana za jeden z najbardziej prestiżowych adresów w całym Londynie. Jako, że mieszkają tu Will i Kate, książę i księżna Cambridge (wraz z dzieckiem Jerzym), nie trudno sobie wyobrazić dlaczego tak jest. Ceny nieruchomości na tej ulicy sięgają ponad 107 tysięcy dolarów za metr kwadratowy. Swoje domy w tej okolicy mają również jedni z najbogatszych ludzi na świecie, miliarderzy Lakshmi Mittal i Roman Abramowicz.

3. Avenue Princesse Grace, Monako: 86 000 dolarów za m2.
Monako to miasto-państwo położone w Europie Południowej nad Morzem Śródziemnym, w obrębie Riwiery francuskiej. Jako, że miasto jest prawdziwym placem zabaw elity Europy (kasyna, wyścigi F1, niesamowita przystań na jachty), nie ma się co dziwić, że znajduje się tu jedna z najdroższych ulic świata. Jeżeli planujesz kupić dom przy Avenue Princesse Grace twoimi sąsiadami mogą zostać takie sławy jak Andrea Bocelli, Roger Moore oraz Lewis Hamilton.

5 najmodniejszych aranżacji kuchennych

4. Boulevard du Général de Gaulle, Saint-Jean-Cap-Ferrat: 79 000 dolarów za m2.
Cap Ferrat to półwysep na wybrzeżu Morza Śródziemnego, na francuskiej Riwierze, w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, w departamencie Alpy Nadmorskie. Znajduje się tu niewielkie, wręcz idylliczne miasteczko Saint-Jean-Cap-Ferrat, w którym m2 nieruchomości położonej przy Boulevard du Général de Gaulle kosztuje około 79 tysięcy dolarów. Cap Ferrat było kiedyś domem króla Belgii Leopolda II, zaś obecnie znajduje się tam wiele wspaniałych willi i hoteli.

5. Paterson Hill, Singapur: 42 500 dolarów za m2.
W porównaniu do pierwszej czwórki, nieruchomości znajdujące się przy Paterson Hill w Singapurze kosztują niewiele, chociaż nadal jest to kwota astronomiczna. Tutaj kawalerka o powierzchni 20 m2 kosztowała by cię około 2,6 miliona złotych! Okolica jest naszpikowana bardzo drogimi butikami i restauracjami docenionymi przez przewodnik Michelin. Najdroższy apartament na Paterson Hill posiada prywatny basen z pięknym widokiem na miasto. W tej okolicy mieszka jeden ze współzałożycieli Facebooka: Eduardo Saverin.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz