25 maja 2024
zdjęcie do artykułu najważniejsze inwestycje w Katowicach

TOP 5 najważniejszych inwestycji w Katowicach 2019

Jako prężnie rozwijające się miasto Katowice posiadają ogromny potencjał na wielu polach. Oto TOP 5 najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych w mieście w 2019 roku.

Baseny w Zadolu, Brynowie i Szopienicach

Każdy z obiektów będzie parterowym budynkiem z częścią basenową i halą sportową. Wszystkie będą podobne wizualnie oraz pod kątem funkcji. W każdym w części basenowej będzie basen 6-torowy długi na 25 metrów i szeroki na 16 metrów ze stalową niecką oraz strefa rekreacyjno – pływacka z brodzikiem dla dzieci i basenem do nauki pływania i brodzikiem, masażami wodnymi, gejzerami, grzybkiem wodnym, ławeczką powietrzną, czy jacuzzi. Przy basenach będą trybuny na 115 miejsc. W każdej z pływalni będzie także długa na 80 metrów, częściowo zewnętrzna, zjeżdżalnia. W budynkach będą też sauny: turecka oraz dwie fińskie.

TOP 5 najlepszych budynków w Europie 2019

Węzeł Piotrowice

Przebudowa skrzyżowania ulic Kościuszki (DK81) i Armii Krajowej w Piotrowicach to jedna z najważniejszych, obok przebudowy węzła w Giszowcu, drogowych inwestycji w Katowicach.

Obejmuje rozbudowę odcinka DK 81 (ul. Kościuszki) o długości 1,44 km, fragmentu ulicy Armii Krajowej oraz odcinków ulic Małachowskiego i Harcerzy Września 1939. Najważniejsza jest jednak przebudowa skrzyżowania Kościuszki i Armii Krajowej. Na przecięciu obu ulic powstanie dwupoziomowy, bezkolizyjny węzeł z tunelem i rondem. Koszt realizacji to 67 mln zł, a termin zakończenia przebudowy zaplanowano na czwarty kwartał 2019 roku.

Jak kupić mieszkanie od dewelopera?

Druga wieża kompleksu .KTW

Pierwszy wieżowiec kompleksu, czyli .KTW I został otwarty w 2018 roku. Ma 66 metry wysokości i 13 pięter (14 kondygnacji nadziemnych). Szklaną elewację budynku pokrywają panele z selektywnego szkła i prefabrykowanego betonu, które okala metalowa rama.

Jednak docelowo kompleks ma się składać z dwóch wież, drugi biurowiec wznosić ma się na wysokość 133 metrów i składać z 31 kondygnacji naziemnych. Nie wiadomo czy budowa tego biurowca rozpocznie się w 2019 roku, wiadomo natomiast, że bez wyższej wieży zamysł i projekt architektów pracowni Medusa Group jest niepełny.

TOP 5 najlepszych hoteli na świecie

Face2Face Business Campus

Projekt realizowany przez Echo Investment. Firma postawiła już biurowce przy ulicy Francuskiej (A4 Business Park), a przy ulicy Kościuszki otwarła w listopadzie centrum handlowe – Galerię Libero. Natomiast najnowszy projekt biurowy realizuje na działce u zbiegu ulicy Chorzowskiej i Grundmanna, tuż przy wjeździe do centrum Katowic, w sąsiedztwie Drogowej Trasy Średnicowej i naprzeciw Silesia City Center.

Cały kompleks Face2Face to łącznie ponad 46 tys. mkw. powierzchni biurowej. Niższy z budynków ma zostać oddany do użytku w 2019 roku, a wyższy, o 14 kondygnacjach – w 2020 roku. W niższym będzie 20 tys. m kw., w wyższym – 26 tys. m kw.

Najwięcej ofert nowych mieszkań w Katowicach znajdziesz na portalu Rynek Pierwotny

Sokolska 30 Towers

To najnowszy projekt firmy Atal w centrum Katowic. Start budowy planowany jest lada moment, a finał w drugim kwartale 2021 roku. Przy ulicy Sokolskiej 30 między biurowcem ING a Śląskimi Zakładami Technicznymi deweloper planuje postawić dwa 17-piętrowe wieżowce mieszkalne połączone wspólnym, 3-kondygnacyjnym cokołem. W obu wieżach będzie 280 mieszkań, w tym kawalerki z 27 m kw, aż po apartamenty o powierzchni do 137 m kw.

5 mitów związanych z urządzaniem mieszkania

Proces umacniania się pozycji Katowic na mapie miast dysponujących coraz większymi kompetencjami w zakresie usług informatycznych trwa od dawna. Miasto znalazło się w najnowszym rankingu CBRE „EMEA Tech Cities”, który identyfikuje największe klastry technologiczne w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce. Stolica województwa śląskiego zajęła 6. miejsce w kategorii „Growth Clusters”.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz