17 kwietnia 2024
zdjęcie do artykułu pizzerie w Polsce

TOP 5 pizzerii w Polsce

Rodzajów pizzy jest wiele: neapolitańska (miękka, lekko rozpadająca się), rzymska (grubsza, często w kawałach), nowojorska (z chrupiącym spodem) i chicago-style (czyli tłusta deep dish). Wypad na degustację kultowej włoskiej potrawy, to świetny pomysł na fajny wieczór ze znajomymi i przy tym dobra zabawa. Jeżeli natomiast chodzi o listę polecanych pizzerii w całej Polsce – niekiedy perełki kryją się w nieoczywistych miejscach, ale jak to z pizzą bywa: każdy ma swoją ulubioną i czasami trudno uznać, która jest najlepsza. 

Piec na Szewskiej, Wrocław

Wrocławianie mówią, że to najlepsza pizza w mieście. Miejsce jest niewielkie, dlatego trudno o wolny stolik. Warto czekać, bo można tu zjeść pyszną pizzę z opalanego drewnem pieca. Nikt nie wyjdzie stąd głodny!

Tutti Santi, Warszawa, Poznań

Przepisy w tej restauracji stworzył Valerio Valle – vice mistrz świata i mistrz Włoch w pizzy klasycznej. Warto odwiedzić to miejsce, choćby dla pokazu akrobacji z ciastem. Trzeba przyznać, że ta sieciówka wyznacza nowe standardy.

5 najlepszych uzdrowisk polskich

Mozza, Lublin

To miejsce dla wszystkich, którzy wymagają od pizzy czegoś więcej niż pasty z pomidorów i sera. Miejsce nie należy do najpiękniejszych i znajduje się poza centrum Lublina. Jednak naprawdę warto wybrać się w tę pyszną podróż lub zamówić pizzę z dowozem.

Cristina, Zakopane

Jeśli znudzi Wam się kwaśnica i oscypek, koniecznie zajrzyjcie do pizzerii Cristina. Oryginalną pizzę przygotowuje rodowity Sycylijczyk. Najlepsza jest tu jednak… oliwa, którą właściciele sprowadzają znad jeziora Garda. 

TOP 5 wegetariańskich restauracji w Polsce

Trattoria Rucola, Warszawa

Jeśli lubicie pizzę na bardzo cienkim, chrupkim cieście, to Trattoria Rucola jest dla Was! Sieciówka może poszczycić się nie tylko wysokiej jakości składnikami, ale i imponującym rozmiarem placka. Warszawiacy pokochali to miejsce, dlatego Rucola doczekała się aż czterech adresów, m.in. na Saskiej Kępie i Wilanowie.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz