17 kwietnia 2024
zdjęcie do artykułu drony zastosowanie

TOP 5 zastosowań dronów

Drony, czyli bezzałogowe statki latające, staja się coraz popularniejsze. W posiadanie dronów wchodzą już nawet użytkownicy domowi, dlatego wiele krajów już opracowało lub jest w trakcie opracowywania niezbędnych przepisów, które będą regulować wykorzystanie dronów – rozmiary dronów dla zwykłych użytkowników, maksymalną wysokość przelotową i wiele więcej.

1. Drony w służbie armii.
Zdalnie sterowane bezzałogowe statki latające były wykorzystywane do niedawna wyłącznie w armii. Tutaj zajmują się działaniami wywiadowczymi a nawet biorą aktywny udział w walkach.

5 najbezpieczniejszych krajów świata

2. Dostarczanie przesyłek kurierskich.
Już niedługo drony mogą zostać wykorzystane na szeroką skalę do dostarczania przesyłek kurierskich. Swoje programy pilotażowe prowadzi już kilka firm, w tym Amazon oraz DHL.

3. Ratownictwo wodne.
Zamiast wykorzystywać helikoptery do poszukiwań ludzi na morzu, można skorzystać z dronów. Takie drony mogły by zostać dodatkowo wyposażone w kola ratunkowe zrzucane osobom potrzebującym pomocy.

TOP 5 krajów dobrych na emeryturę

4. Nagrywanie imprez.
Wspomniane wcześniej wypożyczalnie dronów miłą w swoich usługach możliwość filmowania imprez z lotu ptaka. Dzięki dronom stało się możliwe filmowanie z powietrza wesel, urodzin oraz imprez masowych.

5. Dostarczanie pizzy.
Czy w przyszłości drony zastąpią dostarczycieli pizzy? Być może. Takie rozwiązanie testowała sieć Domino’s w Wielkiej Brytanii. Ich dron DomiCopter był w stanie bezpiecznie dostarczyć dwie ciepłe pizze.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz