25 maja 2024
zdjęcie do artykułu wyspy na sprzedaż

5 najpiękniejszych wysp na sprzedaż

Prywatna wyspa kojarzy się z luksusem i bogactwem dostępnym tylko nielicznym. O ile właścicielami wyspy z piaszczystą plażą palmami kokosowymi i zapierającym dech widokiem na morze, rzeczywiście mogą stać się tylko najbogatsi, to  niewielką wyspę  o powierzchni kilkuset metrów można kupić dysponując kwotą kilkunastu tysięcy dolarów. Rynek prywatnych wysp rozwija się dynamicznie na całym świecie. Wraz z powiększającą się liczbą milionerów rośnie zainteresowanie ekskluzywnymi nieruchomościami w tym także wyspami.

1. Wyspa Kastawei, Vanuatu

Choć wyspa do wielkich nie należy, to spokojnie można nazwać ją jedną z najpiękniejszych. Ten malutki klejnot ma naturalną zatokę, która nadaje się w sam raz dla łodzi. To wspaniałe miejsce na wędkowanie, pływanie i nurkowanie. Teren składa się z bujnej roślinności, która rośnie na łagodnym wzniesieniu. Wyspa Kastawei leży na Pacyfiku (ok. 20 minut żeglugi od miasta Luganville).

Cena: ok. 600 000 zł

TOP 5 zalet oświetlenia indukcyjnego

2. Wyspa Tahifehifa, Tonga

Wyspa posiada najczystszą, piaszczysta plażę w okolicy, w dodatku otoczona jest przez rafy koralowe, co z pewnością zadowoli entuzjastów nurkowania. Bujna fauna i flora oraz piękne widoki zachwycą nawet najbardziej wybrednych. Wyspa jest bardzo popularna, ponieważ leży na szlaku rejsowym jachtów. Przy odrobinie szczęścia można dostrzec z niej wieloryby w wodzie. Wyspa znajduje się 15 km na południe od miasta Neiafu.

Cena: ok. 900 000 zł

3. Wyspa Pink Pearl, Nikaragua

Wyspa Pink Pearl znajduje się ok. 5 km od Nikaragui. Białe plaże i turkusowe wody przyciągają wzrok niczym piękna kobieta spacerująca w szpilkach i małej czarnej. Decydując się na zakup tej wyspy otrzymasz gratis: malutki domek oraz motorówkę. Ten tropikalny raj jest idealnym miejscem dla wędkarzy i nurków. Jeżeli szukasz bajecznego miejsca na swoją emeryturę, to lepiej trafić po prostu nie możesz.

Cena: ok. 1 500 000 zł

TOP 5 zastosowań dronów

4. Wyspa Motu Opuou, Polinezja Francuska

To prywatna wyspa o ponad hektarowej wielkości. Położona jest w lagunie Raiatea, Tahaa (największa laguna Polinezji Francuskiej). Mała, ale za to nieskazitelnie piękna. Jest łatwa w utrzymaniu, a co najważniejsze całkowicie wolna od komarów i moskitów. Białe plaże, bujna roślinność, a do tego rafy koralowe – raj po prostu raj. Krystalicznie czyste wody są idealne do uprawiania: windsurfingu, kitesurfingu, surfingu i różnych form rybołówstwa.

Cena: ok. 2 200 000 zł

5. Wyspa Pelican Cay, Bahamy

Luksusowa wyspa dla krezusów, którzy nie wyobrażają sobie urlopu bez energii elektrycznej (prąd przeciągnięty jest za pomocą kabla z sąsiedniego Green Turtle Cay. W typ wypadku posiadanie tropikalnego raju, znaczy tyle samo, co zakup luksusowego domu. Wyspa ma ok. 3 hektarów, posiada piękną plażę, nabrzeże z widokiem na ocean, a także przystań na łodzie. Na koniec warto dodać, że energia elektryczna jest już wliczona w ostateczną cenę.

Cena: ok. 7 500 000 zł

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz