25 maja 2024
Zdjęcia do artykułu akcesoria meblowe

Akcesoria meblowe, które odmienią Twoje wnętrze

Czym byłoby nasze mieszkanie bez odpowiednich dodatków? Dzięki nim każde, nawet bardzo prosto urządzone wnętrze zyskuje niepowtarzalny charakter. Na ciekawe zmiany nie zawsze trzeba dużo wydawać, wystarczy odrobina fantazji. Podpowiadamy jakie akcesoria w tym pomogą.

Czasami wystarczy jedynie kupić nowy obraz na ścianę, przestawić meble czy chociażby przemalować starą, drewnianą szafę. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i tego jakie wnętrze sobie wymarzyliśmy. Warto w tym celu pomyśleć o przejrzeniu ciekawych propozycji akcesoriów meblowych, jakie oferuje internet. Następnie dobrze jest wybrać się na drobne zakupy, które pomogą wydobyć oryginalny charakter mieszkania. W sklepach możemy znaleźć mnóstwo inspirujących akcesoriów od wazonów pełnych kwiatów, ramek przedstawiających ciepłe wspomnienia, przytulnych koców, po kolorowe pojemniki i pudełka na drobiazgi oraz większe bibeloty.

Szukasz nowego mieszkania w Olsztynie? Sprawdź RynekPierwotny.pl

Kanapy, fotele i krzesła

Jednym z najważniejszych i najwidoczniejszych elementów wyposażenia każdego mieszkania są wszelkiego rodzaju siedziska – kanapy, fotele czy krzesła. Są to rzeczy, które w bardzo łatwy sposób aranżują wnętrze za pomocą odpowiednich kolorów i faktury obicia. Jeśli znudziła nam się typowa forma krzesła zawsze możemy wykorzystać oryginalne pufy, worki do siedzenia, czy podłogowe siedziska, które bardzo urozmaicają przestrzeń.

Kiedy stare obicie kanapy jest już trochę zniszczone, idealnym rozwiązaniem jest zatuszowanie niedoskonałości przez użycie pokrowców. Możemy je wykonać z tkaniny, którą akurat posiadamy w domu. Ciekawy wzór pokrowca można także zrobić samodzielnie np. za pomocą modnej ostatnio metody patchwork. Jest to technika szycia, w której zszywane są małe kawałki materiału o podobnych geometrycznie kształtach, na przykład trójkąty.

Całości dopełniają akcesoria meblowe w postaci odpowiednich zasłon, poduszek i obrusów. Na krzesła natomiast można stosować tzw. sukienki (pokrowce) lub eleganckie siedziska.

Aranżacja poddasza może oznaczać duże wyzwanie. Dowiedz się, jak urządzić w nim sypialnię.

Ściany

Ścianom nowe życie można nadać poprzez mocne, zdecydowane barwy, które sprawiają, że wnętrze zyskuje żywsze oblicze, natomiast beże połączone z brązami tworzą kameralny, przytulny klimat. Kwiatowe wzory nadadzą romantyzmu, a geometryczne odrobinę szaleństwa. Może to być fragment tapety zastosowanej na ścianie czy fototapety.

Dodatki, dzięki którym zapełnisz puste ściany – dowiedz się więcej

Podłogi

Niewielkim kosztem możemy także wymienić listwy przypodłogowe. Te tradycyjne z powodzeniem można zastąpić oferowanymi na rynku nowatorskimi listwami wysokimi. Stanowią nowoczesny element wykończenia, ale inspirowany klasyczną architekturą. Dzięki nim możemy uzyskać bardzo ciekawy efekt obramowania podłóg, co nadaje lokalowi szlachetności.

Lubisz klimatyczne sprzęty z duszą? Przeczytaj nasz artykuł o meblach, które kiedyś były ozdobą stylowych wnętrz.

Drzwi

Nietypowym sposobem na dodanie kolorytu przestrzeni jest użycie aplikacji na drzwi zewnętrze. Odmienią one wszystkie modele, nawet te starsze, a nasz unikalny design widoczny będzie już od samego progu. Poprzez żywą kolorystykę połączoną z zgeometryzowanym wzornictwem uzyskujemy niezwykle oryginalne akcesoria meblowe.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz