21 lipca 2024
zdjęcie do artykułu dlaczego warto zamieszkać w Lublinie

Dlaczego warto zamieszkać w Lublinie?

Od tego, w jakim miejscu zamieszkamy, zależy naprawdę sporo. Nic więc dziwnego, że szukając miejsca do życia zadajemy sobie wiele pytań. Jak wygląda rynek mieszkaniowy? Czy uda nam się znaleźć pracę? Co z rozrywkami? Obecnie coraz częściej poszukujemy miejsca zamieszkania z dala od największych metropolii. Z tego powodu rosnącą popularnością cieszy się Lublin. Czy warto zamieszkać w tym mieście?

Coraz lepsze warunki zatrudnienia, dobra infrastruktura, edukacja i rozrywka na wysokim poziomie oraz komfort mieszkania, to główne zalety, które przemawiają za życiem w Lublinie. Nadal również te wszystkie atuty dostępne są przy stosunkowo niskich kosztach codziennego funkcjonowania.

Jak wygląda rynek nieruchomości w Zamościu i Lublinie?

Statystyki jasno wskazują, że Lublinem interesują się nie tylko coraz bardziej Polacy. Okazuje się, że do tego miasta przyjeżdżają coraz częściej obcokrajowcy. I nie chodzi tu jedynie o zwiedzanie jednego z najstarszych miast naszego kraju, ale o codzienne życie. Lublin cieszy się największym zainteresowaniem wśród studentów zza granicy. Podobno właśnie na wschodzie Polski są jedne z najlepszych uczelni. Ci sami studenci zapewne tutaj znajdą pracę i założą rodziny.

Lublin to miasto spokojne, w którym próżno szukać codziennego zgiełku i ciągłej gonitwy. Nie oznacza to jednak, że jest to miejsce, w którym można jedynie narzekać na nudę. Każdy może znaleźć tu dla siebie atrakcje i rozrywki, które sprawią, że miło spędzi czas.

Wśród tych, które zasługują na szczególną uwagę, wymienić należy między innymi: aqua park Aqua Lublin, który zachęca mnogością basenów i innych wodnych atrakcji, Centrum Spotkania Kultur, które organizuje wiele ciekawych akcji i spotkań oraz miejski stadion, na którym regularnie odbywają różnorodne zawody sportowe. Miasto organizuje również znane w całym kraju festiwale, takie jak Noc Kultury czy Nieustający Festiwal Gitarowy.

Czy warto zamieszkać w Trójmieście?

Do najbezpieczniejszych, najbardziej zadbanych i najchętniej kupowanych przez rodziny dzielnic Lublina należą przede wszystkim: Czuby Południowe, Czechów Północny i Południowy, Sławin oraz Sławinek. Mieszkańcy tych okolic na pewno nie boją się wracać po zmroku do domu. Oprócz tego znajdziemy tu idealną infrastrukturę dostosowaną do potrzeb dzieci.

Mieszkańcy tych części miasta mają miano najlepszych sąsiadów, między innymi dlatego, że dbają o czystość. Zadbane okolice nieruchomości są więc standardem, a w dzielnicy Czuby dodatkowo mamy dostęp do wąwozu oraz dużej ilości terenów zielonych.

A jakie mieszkania sprzedają się w Lublinie? Tak jak w innych miastach w kraju głównie mieszkania deweloperskie. Rynek pierwotny wciąż rozwija się znacznie lepiej niż rynek wtórny i nie ma się czemu dziwić, bo nowe mieszkania to zupełnie nowe możliwości.

Mieszkanie dla rodziny – jakie wybrać?

Jeśli chodzi o metraż największym zainteresowaniem cieszą się raczej mieszkania Lublin o średniej powierzchni – między 45 a 55 metrów kwadratowych. Oczywiście nie brakuje również transakcji, w których sprzedają się kawalerki, które choć małe oferują bardzo komfortowe warunki oraz duże apartamenty. Tak naprawdę wszystko zależy od tego jakie jest zapotrzebowanie. A klienci są różni – bo nie tylko są to młodzi ludzie, którzy mają stabilna pracę i właśnie chcą kupić swoje pierwsze mieszkanie. Ale również ci którym powiększyła się rodzina i szukają większej przestrzeni, oraz seniorzy który na jesień życia często potrzebują więcej komfortu i poczucia bezpieczeństwa.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz