20 czerwca 2024
zdjęcie do artykułu jak wybrać ubezpieczenie nieruchomości

Jak wybrać dobre ubezpieczenie nieruchomości?

Na polskim rynku ubezpieczeń funkcjonuje wiele firm, oferujących różny zakres ochrony ubezpieczeniowej. Planując ubezpieczenie domu, czy mieszkania mamy do dyspozycji szeroką ofertę, która pozwoli zadbać o nasz majątek w najwłaściwszy sposób.

Internet ułatwi nam nie tylko zapoznanie się z aktualną ofertą firm ubezpieczeniowych, ale pozwoli nam także zawrzeć umowę bez wychodzenia z domu. W kilka minut możemy sprawdzić, gdzie i jaki zakres ochrony możemy sobie zapewnić. Przed zawarciem umowy, warto podjąć pewne działania, aby upewnić się co do podjętej decyzji.

Jak prawidłowo wycenić nieruchomość? Przeczytaj nasz artykuł.

Sprawdź ofertę obecnego ubezpieczyciela

W pierwszej kolejności możesz zapoznać się z ofertą ubezpieczyciela, którego klientem obecnie jesteś. Jeśli ubezpieczyłeś u niego swój samochód i jesteś usatysfakcjonowany z tej współpracy, być może, równie trafną decyzją będzie wykupienie u niego, ubezpieczenia domu, czy mieszkania. Ubezpieczyciel widząc twoją lojalność będzie skłonny do negocjacji cenowych. Możesz zyskać korzystną ofertę w przystępnej cenie.

Porównaj aktualne oferty

Firmy ubezpieczeniowe prześcigają się w tworzeniu ofert jak najbardziej odpowiadających potrzebom potencjalnych klientów.

Jesteś w tej uprzywilejowanej sytuacji, że to ty wybierasz. Musisz jedynie poświęcić trochę czasu, aby bliżej zapoznać się z produktami ubezpieczeniowymi. Bez względu na to, czy porównasz oferty za pomocą odpowiednich portali, czy udasz się na bezpośrednie spotkanie z agentem – ważne, abyś wyłowił taką ofertę, która jak najlepiej zadba o twoje interesy i zabezpieczy twój majątek. W tym celu możesz skorzystać ze stron towarzystw ubezpieczeniowych, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje o interesujących cię ofertach.

Dowiedz się, jak wykupić mieszkanie komunalne

Wybierz zakres ubezpieczenia

Zastanów się na wypadek czego chcesz się ubezpieczyć. Jeśli znajdziesz ubezpieczenie nieruchomości, które będzie spełniało twoje oczekiwania, zapoznaj się z dodatkowymi wariantami ochrony, oferowanymi przez tego ubezpieczyciela. Może okazać się, że w przystępnej cenie możesz poszerzyć pakiet ochronny i zwiększyć zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela. Im większy zakres ochrony ubezpieczeniowej, tym bezpieczniej będziesz czuł się na wypadek wystąpienia nieprzewidzianych wydarzeń.

Dowiedz się jak zgłosić szkodę ubezpieczycielowi

Określ wysokość składki

Przy wyborze ubezpieczenia nieruchomości nie można kierować się jedynie wysokością składki. Może ona być czynnikiem, który przyczynia się do podjęcia decyzji o wyborze tego, a nie innego ubezpieczyciela, ale nie powinna być traktowana priorytetowo. Warto pamiętać, że wysokość składki można obniżyć co najmniej na trzy sposoby poprzez: uiszczenie jej w jednej racie, zawarcie umowy drogą online oraz zwiększenie franczyzy (kwoty, o którą ubezpieczyciel pomniejszy wypłatę odszkodowania).

Polecamy: ABC zakupu mieszkania

Przeczytaj uważnie umowę

Błąd kultywowany od lat – nieczytanie umów! Za ten błąd przychodzi czasem nieźle pokutować. Co innego, kiedy dotyczy błahych spraw, czy niewielkich pieniędzy. Inaczej sprawa ma się w sytuacji, gdy możemy bezpowrotnie stracić dach na głową. Najlepiej na spokojnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia ubezpieczyciela, którego oferta nas zainteresowała. Dobrze jest zorientować się, w jakich sytuacjach ubezpieczyciel pozbywa się odpowiedzialności. Jeśli coś wydaje się niejasne, należy dopytać. Z podpisywaniem umów nie ma pośpiechu. Najważniejsze to bycie świadomym na co się decydujemy.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz