25 maja 2024
zdjęcie do artykułu jak przeprowadzić remont nie przepłacając

Jak przeprowadzić remont mieszkania, nie przepłacając za materiały?

Kiedy przychodzi czas na remont mieszkania, wielu z nas traktuje to w kategoriach najgorszego koszmaru. Kojarzy się to głównie z bałaganem i obawą, że fachowcy mogą zawieść nasze oczekiwania. W większości przypadków oznacza to również wysokie koszty. Czy da się nie przepłacić za remont?

Wszystko, co musisz wiedzieć o sprzedaży mieszkania – przeczytaj artykuł

Wybieramy fachowców

Remont mieszkania powinniśmy zacząć od dobrej koncepcji a zwłaszcza określenia wydatków jakie musimy ponieść i funduszy, które możemy na to przeznaczyć. Jeśli będziemy mieli jasno określony budżet łatwiej nam będzie decydować o rzeczach, które chcielibyśmy kupić. Podstawową kwestią dotyczącą remontów jest to, kto wykona pracę. Na rynku funkcjonuje wiele firm, które oferują usługi remontowe. Decydując się na ich wybór powinniśmy przede wszystkim dowiedzieć się czy tacy fachowcy są faktycznie przydatni.

Jakie drewno wybrać do łazienki i jak je pielęgnować?

Możemy powołać się na polecane przez znajomych ekipy – poleceni fachowcy na pewno będą mniej nas niepokoić. Decydując się na usługi nieznanej firmy, można spróbować poszukać informacji i opinii o niej w sieci, na różnych forach internetowych. Warto zatrudnić pewną firmę, która może pochwalić się zrealizowanymi zleceniami. Podczas zatrudnienia takiej ekipy powinniśmy przede wszystkim pamiętać o podpisaniu umowy, w której potwierdzone zostaną: data zakończenia usługi oraz jej koszt. Zatrudnienie prywatnej firmy na pewno wiąże się z większymi kosztami jednak jest znacznie bardziej bezpieczne niż zatrudnienie „fachowca – złotej rączki”. Żeby oszczędzić wydatki na ekipę remontową możemy powziąć remont mieszkania samodzielnie – wymaga to jednak dużych zasobów wolnego czasu, nawet najprostsze czynności budowlane dla zwykłego laika są czasochłonne.

Kupujemy materiały

Kolejną kwestią, zasadniczą dla kosztów remontu mieszkania, są materiały budowlane. Należy podkreślić, że przede wszystkim tańsze nie zawsze znaczy lepsze. Oszczędzanie na jakości materiałów może zaważyć na końcowym efekcie naszego remontu. W sklepach budowlanych czy tych z wyposażeniem wnętrz od czasu do czasu ( głównie 2 razy do roku) pojawiają się wyprzedaże. Jest to idealny moment do zakupu materiałów potrzebnych do remontu o nawet połowę taniej. Zanim wybierzemy się do takiego sklepu warto porównać już za pomocą wyszukiwarek internetowych ofert poszczególnych marketów – ułatwi nam to wybór najlepszego z nich. Warto wspomnieć o tym, że niektóre markety budowlane oferują swoim klientom programy lojalnościowe – specjalne karty pomagają zbierać punkty za zakupy (dzięki nim następne okażą się tańsze) oraz korzystać z różnych rabatów i promocji przeznaczonych dla posiadaczy takiego programu.

Remontujesz mieszkanie? Sprawdź nasze patenty na ukrycie kabli.

Oszczędności na przyszłość

Podczas planowania remontu mieszkania możemy również pomyśleć o tym żeby dzięki niemu móc oszczędzać w przyszłości na opłatach – idealnymi do osiągnięcia tego celu wydają się inteligentne systemy przeznaczone do budynków. Inteligentny budynek wpływa głównie na oszczędności energii elektrycznej i cieplnej, poprzez podział domu na strefy grzewcze. W każdej z nich temperatura jest sterowana oddzielnie. Na pewno inwestycja w taki system będzie kosztowna – jednak może się to opłacić poprzez o wiele niższe rachunki. Takie systemy zostały przemyślane również pod względem estetycznym – każdy element (wygląd ekranu, wygaszacza, koloru przycisków, napisów czy obudowy) można indywidualnie dopasować do otoczenia.

Polecamy: Czy opłaca się zainwestować w inteligentny dom?

Każdy chciałby oszczędzić jak najwięcej – wiadomo. Jednak należy bardzo uważać podczas oszczędzania przy remoncie. Może nas to kosztować o wiele więcej niż bez szukania okazji. Warto pamiętać, że remontujemy swój dom – miejsce, w którym mamy czuć się komfortowo i bezpiecznie. Należy więc samemu odpowiedzieć sobie na pytanie czy warto szukać oszczędności wszędzie czy zainwestować więcej w komfort na przyszłość

Mieszkania na sprzedaż w Katowicach – wybierz swoje “M” na Gethome.pl

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz