20 czerwca 2024
zdjęcie do artykułu najbardziej luksusowe osiedla w Polsce

Najbardziej luksusowe osiedla w Polsce

Deweloperzy coraz częściej poza klasycznymi osiedlami decydują się na budowę takich, które są przeznaczone dla nielicznych. Chodzi o luksusowe osiedla, których ceny sięgają niewyobrażalnych granic. Takie osiedla poza wszechobecnym luksusem najczęściej są również izolowane od pozostałych zabudowań. Co urzeka w luksusowym budownictwie? Mówi się o nich najczęściej „miasto w mieście” – dlatego, że można tam też znaleźć wszystko czego potrzebuje człowiek – sklepy, drogerie, przedszkola, banki. Życie wyższej klasy średniej toczy się między apartamentem na ogrodzonym osiedlu, biurowcem i galerią handlową z kinami.

Pierwszą charakterystyczną rzeczą takich osiedli jest, jak już wspomniano, ich odizolowanie. Najczęściej deweloperzy wykupują bardzo duży grunt, na którym budują strzeżone apartamentowce, które mają zapewnić ich mieszkańcom stuprocentową prywatność i spokój. Najczęściej luksusowe mieszkania można znaleźć w dobrych lokalizacjach największych miast w Polsce – takich jak Warszawa, Gdańsk czy Sopot. W Warszawie powstają one w tych najbardziej popularnych dzielnicach – na Mokotowie, Żoliborzu czy w Śródmieściu.

Jak urządzić pokój dziecięcy? Przeczytaj na Relist.pl

Luksusowe osiedla w Warszawie

Przykładem może być Rezydencja Arteco. Inwestycja ma łączyć w sobie prestiż, elegancję a także nowoczesność z elementami sztuki. Zlokalizowana w pięknym otoczeniu – na zielonym Żoliborzu. Na terenie tego osiedla znajduje się ponadto fitness club dostępny dla mieszkańców. Kolejnym luksusowym adresem na mapie Warszawy jest Piano House przy skrzyżowaniu ulic Zajęczej i Topiel. Powiśle na nowo staje się modnym adresem Warszawy. Inwestycja powstała z myślą o tych, którzy chcą połączyć luksusowy apartament z bliskością natury.

Ostatnio w centrum Warszawy został wybudowany ciekawy wieżowiec – Złota 44. Kształtuje ona na nowo wielkomiejski charakter stolicy. 54-piętrowy apartamentowiec jest najwyższym budynkiem mieszkalnym w Unii Europejskiej – nieliczne miasta świata mogą szczycić się tak prestiżowym wieżowcem. Ceny sięgają tu praktycznie rzecz biorąc zenitu – jednak za taki prestiż warto zapłacić. Poza świetną lokalizacją Złota 44 oferuje obsługę jak w hotelu o najwyższym standardzie – całodobowo zespół profesjonalistów zajmuję się potrzebami mieszkańców – czy chodzi o zamówienie taksówki czy o potwierdzenie treningu na siłowni (która de facto również znajduje się na terenie inwestycji).

Poza klubem fitness, Złota 44 posiada również basen. Mieszkańcy jak i ich goście mogą również wybrać się na prywatny seans filmowy w sali wyposażonej tak jak w multipleksie.  Poza tym wszystkim inwestor pomyślał również by stworzyć prywatną piwniczkę na wino dla mieszkańców – 188 indywidualnych szaf, każda na 70 butelek. Świetne miejsce by wraz z przyjaciółmi cieszyć się smakiem wytwornego wina. Na koniec wszelkich możliwości o jakie zadbał architekt apartamentowca, należy wymienić business centre do prywatnego użytku mieszkańców.

Na co zwracać uwagę przy wyborze oferty kredytowej?

Nie tylko stolica

Jednak nie tylko w stolicy pojawiają się osiedla dla wyższej klasy – warto również zajrzeć nad Bałtyk, by przekonać się co to znaczy żyć luksusowo i znaleźć apartament dla siebie. W Sopockiej Rezydencji poza połączeniem nowoczesności z unikatową architekturą miasta można także znaleźć udogodnienia, które pozwolą cieszyć się komfortem luksusu – od przestronnego klubu fitness do wyłącznej dyspozycji mieszkańców po ogólnodostępny taras z jacuzzi. Na terenie inwestycji znajduje się także sala spotkań oraz przestronny zielony dziedziniec.

Również Wrocław ma na swojej mapie kilka prestiżowych adresów. Jednym z nich mogą być Ogrody Hallera – Luksusowy Świat. Co prawda nie są wyposażone w prywatny basen czy centrum konferencyjne, jednak i tak przyciągają chętnych. Warto wspomnieć, że jest to „Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2008-2011” wg PZFD. Osiedle jest chronione całodobowo, i wyposażone w podziemne garaże. Atrakcyjnym osiedlem jest także Nowa Papiernia we wrocławskich Krzykach. Są to lofty i nowoczesne mieszkania. Inwestycja przyciąga nowoczesnością już poprzez zewnętrzne windy, przestronne tarasy i balkony.

Mieszkanie w stylu skandynawskim – jak urządzić?

Nowy wymiar luksusu

Luksus na pewno kosztuje wiele, jednak jest marzeniem prawie każdego człowieka. Dzisiejsze apartamentowce coraz częściej wyposażone są we wszelkie potrzebne atrakcje – basen, siłownie czy nawet kino. Takie enklawy dla bogatych na pewno wzbudzają też wiele niepokojów – zaczynają trochę przypominać „lepszy świat”. Jednak najważniejszym pozytywem takich inwestycji jest to, że pomimo bycia zapracowanym można pozwolić sobie na choćby chwilę przyjemności i to wszystko w ramach własnego apartamentu.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz