20 czerwca 2024
zdjęcie do artykułu rynek mieszkaniowy w Kielcach

W Kielcach buduje się coraz więcej mieszkań

W Kielcach powstaje coraz więcej mieszkań – tak wynika z danych zgromadzonych przez Urząd Miasta. Liczba pozwoleń na budowę, które magistrat wydał deweloperom, w 2018 roku zwiększyła się dwukrotnie w porównaniu do poprzedniego roku.

Anna Zadara z Wydziału Architektury i Budownictwa w Urzędzie Miasta w Kielcach podkreśla, że w 2018 roku instytucja wydała 33 pozwolenia na budowę bloków wielorodzinnych. To o 10 więcej niż w roku 2017. Wzrosła też liczba pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych – z jednym, bądź z dwoma lokalami mieszkalnymi.

O większość z nich wystąpiła spółka Archibis, która buduje osiedle domków na kieleckim Baranówku. Jak mówi Kamil Biskup, główny projektant firmy, oferuje ona rozwiązanie pośrednie między domem, a mieszkaniem w bloku. W jednym budynku znajdują się dwa mieszkania, jedno na parterze, drugie na piętrze. Ich metraż wraz z ogródkiem, bądź tarasami to od 90 do 120 metrów kwadratowych.

W 2019 roku w Kielcach mają powstać między innymi: 5-piętrowy budynek Ventus w samym centrum, przy alei IX Wieków Kielc, Wiosenne Wzgórze, czyli osiedle domków w zabudowie szeregowej w okolicy dawnego biurowca Exbudu, Apartamenty Centrum II, czyli drugi budynek wielorodzinny przy ulicy Kaczyńskiego. W październiku ma zostać wybudowany kolejny nowoczesny blok na nowym osiedlu Zielony Bulwar przy ulicy Zagnańskiej. Podobne powstają też Na Stoku i na Bocianku.

Na pierwszą połowę 2020 roku zaplanowano oddanie do użytku 4-piętrowego Apollo Split przy Silnicznej oraz nowoczesnych bloków przy ulicy Wspólnej. W najbliższym czasie powstać mają Apartamenty Wesoła, czyli 19 mieszkań w czteropiętrowym obiekcie, duży kompleks Lotnicza Ekopark w bliskim sąsiedztwie jednego z kieleckich centrów handlowych, a także osiedle Permska na Ślichowicach, gdzie planowanych jest w sumie około 200 mieszkań.

Mieszkania w Lublinie drożeją

Gdzie kupić mieszkanie w Kielcach?

Lokalizacja nowo kupowanego mieszkania w Kielcach (zobacz na Gethome.pl aktualne oferty) powinna zależeć głównie od naszych potrzeb. Bez trudu znajdziemy lokale z rynku pierwotnego w okolicach:

– Galerii Echo,

– Galerii Korona,

– Politechniki Świętokrzyskiej,

– Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.

Dzięki temu będziemy mieli okazję uczestniczyć w nocnym i rozrywkowym życiu miasta, które znane jest z organizowania licznych wydarzeń kulturalnych. Rodziny z dziećmi będą z pewnością bardziej zainteresowane nieruchomościami znajdującymi się na Herbach, Czarnowie czy Szydłówku. W tamtych okolicach znajdziemy wiele placówek edukacyjnych i medycznych, a bardzo dobra komunikacja miejska sprawia, że dojazd do pracy nie będzie problemem. Pamiętajmy, że Kielce liczą niecałe 200 tysięcy ludności, co jest niewielką liczbą jak na duże miasto wojewódzkie. Ma to wiele zalet – mniejsze korki, zanieczyszczenia i zatłoczenie na ulicach.

Kielce są z pewnością lokalizacją rozwojową. Stale napływający inwestorzy, rosnąca ilość nieruchomości z rynku pierwotnego i inwestycji kulturalno-rozrywkowych łączą się z piękną, miejską przyrodą w jedyną i wyjątkową aglomerację kielecką.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz